Wyróżnienie Witkiewicza

Wyróżnienie Witkiewicza

Małopolska docenia dobrą architekturę

Szlachetność formy, ciekawe rozwiązania architektoniczne, harmonijne dopasowanie do struktury przestrzennej otoczenia – to cechy docenione w 11. edycji konkursu o Nagrodę Województwa Małopolskiego im. Stanisława Witkiewicza. W najnowszej odsłonie konkursu nagrodzone zostały m.in. Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne w Niepołomicach, Kamienica pod Złotymi Nożycami i Kładka pieszo-rowerowa z zapory na Wzgórze Zamkowe w Dobczycach. Statuetki i gratulacje przekazali laureatom: Iwona Gibas – Członek Zarządu Województwa Małopolskiego i radni województwa Stanisław Bisztyga i Rafał Kosowski.

Nagroda Województwa Małopolskiego im. Stanisława Witkiewicza za najlepsze współczesne realizacje architektoniczne sprzyjające ochronie i kształtowaniu krajobrazu kulturowego Małopolski przyznawana jest raz na dwa lata. Otrzymują ją projektanci oraz inwestorzy najlepszych realizacji architektonicznych znajdujących się na obszarze województwa małopolskiego i oddanych do użytkowania w okresie dwóch lat kalendarzowych poprzedzających ogłoszenie konkursu. Prestiżową statuetkę można zdobyć w ramach trzech kategorii: architektura użyteczności publicznej, architektura mieszkaniowa i przestrzeń publiczna.

Z Nagrodą Województwa Małopolskiego im. Stanisława Witkiewicza wiąże się ważna dla nas wszystkich społeczna misja. To dbałość o wspólny krajobraz kulturowy, przestrzeń publiczną oraz jakość życia mieszkańców regionu. Powinny one zawsze towarzyszyć planowaniu wszelkich realizacji i przedsięwzięć architektonicznych – podkreśliła Iwona Gibas z zarządu województwa.

Drugim wyróżnieniem w kategorii „Przestrzeń publiczna”  uhonorowano Ogród chwastowy, autorstwa Pracowni Projektowej „Land-Arch” Małgorzata Tujko. Inwestorem był Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie. Ogród doceniono za „edukacyjne walory, zwracające uwagę na funkcje i znaczenie bioróżnorodności w mieście”.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top
Theme Mode